Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Další nelegální sklad s masem v tržnici SAPA

Inspekce po delší odmlce opět navštívila pražskou tržnici SAPA, za letošní rok už po osmé. Nyní objevila nelegální sklad se zmrazeným drůbežím masem a produktů z rybolovu, které zakázala uvést dále na trh.
Další nelegální sklad s masem v tržnici SAPA

Státní veterinární správa za přítomnosti s Policií ČR zajistila v areálu tržnice SAPA nelegální sklad, v němž objevila na tricet pět tun hluboce zmrazeného drůbežího masa a produktů rybolovu. Inspekce navštívila známou pražskou tržnici letos již po osmé. Tentokrát hrozí provozovateli za nepovolené skladování živočišných produktů vysoká pokuta až do výše jednoho milionu korun.

Letošní rok nebyl zrovna pro centrum obchodu zrovna bezproblémový. Při poslední kontrole inspektoři objevili již druhý neschválený sklad v areálu SAPA.

Během šetření se ukázalo, že zmrazené maso bylo distribuováno do stravovacích zařízení. Živočišné produkty z neschváleného zařízení mohou být pro konzumenta zdravotním rizikem. Při provozování nelegálního skladu není zaručeno dodržování platné legislativy a nemusí být dodržovaná dostatečná hygienická opatření.

Kontroly areálu v důsledku odhalení závažných prohřešků budou pokračovat i v září. Podněty ke kontrolám mimo jiné zasílá inspekci SVS Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder