Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Drůbežáři dostali za kartel další pokutu

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) opět uložil pokutu sedmi drůbežářským firmám za nedovolenou kartelovou dohodu z roku 2006. Soud tento případ vrátil zpět na stůl, čímž se úřad musí znovu zabývat.
Drůbežáři dostali za kartel další pokutu

Důvodem bylo nutné ještě jednou vypočítat výši sankce za dané období. Největší částku musí zaplatit společnost AGRO Jevišovice, kterou vlastní ministr financí Andrej Babiš. Částka byla vyčíslena na 8,25 milionů korun, zmínil portálu Deník.cz předseda ÚOHS Petr Rafaj.

O existenci kartelu mezi drůbežářskými podniky nebyl pochyb. Na českém trhu zaujímají zhruba šestinový podíl a vyprodukují okolo 50.000 kilogramů drůbežího masa. V roce 2006 se podle ÚOHS podniky dohodly na stejném postupu vůči odběratelům, kterou převedly do praxe. Firmy po odběratelích požadovaly, aby za kilogram masa dávali víc než 19 korun, podle dohody chovatelé měli přestat dodávat na český trh, jestliže budou dostávat méně než 20 korun.

Soud případ vrátil z důvodu, že vyžadoval upřesnění období, z něhož se sankce vyčíslila. Nové rozhodnutí je jinak téměř totožné s předchozím.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder