Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

I letos o Vánocích se můžete těšit na pivní speciály

Vánoce jsou za dveřmi a na tuto skutečnost se rozhodla zareagovat i řada pivovarů. Pro své zákazníky připravují nejen originální dárková balení, ale také pivní speciály. Ty se vyznačují zvýšeným obsahem alkoholu a výraznou chutí.
I letos o Vánocích se můžete těšit na pivní speciály

Plzeňský Prazdroj přichází s nefiltrovaným černým pivem Master Black IPA, který obsahuje 5,8 procenta alkoholu, má krémovou pěnu a v chuti lze rozlišit tóny karamelu a hořké čokolády. K dostání bude pouze čepované a to v cca tisíci hospodách a restauracích po celé České republice. Připraven je i vánoční multipack Pilsner Urquell. O chystané překvapení se podělila mluvčí společnosti Jitka Němečková: „Novinkou je plechová retro dóza a speciální lahev Growler s odnoskou, ve které si spotřebitel může odnést čepované pivo z hospody domů“.

Pivovary Staropramen lákají na omezenou edici čtrnáctky Grifel. Jedná se o polotmavé pivo s obsahem alkoholu 6,5 procenta. Má vyšší plnost, hořkost a výraznější sladové aroma. Čepovat se bude ve vybraných hospůdkách napříč Českem. Mluvčí pivovaru Denisa Mylbachrová uvádí: „Oblíbený je o Vánocích i belgický ležák Stella Artois a zejména mezi mladšími konzumenty mexické pivo Corona.“ Specialitou nadcházejících svátků je také čepovaný polotmavý Granát, který si můžete objednat ve vybraných hospodách. Ten si dříve smíchovští sládci vařili tajně pouze pro vlastní spotřebu právě o Vánocích.

Na svátky se připravil také Budějovický Budvar, který přichystal tři speciály. Prvním je nefiltrovaný světlý ležák. Druhý vznikl díky spolupráci s pivovarem Antoš. Od 1. prosince bude ve vybraných restauracích k dostání svrchně kvašená žitná IPA - sedmnácti stupňové polotmavé nefiltrované pivo s obsahem alkoholu 7 procent. Posledním kouskem je limitovaná várka Požehnaného piva, které se bude prodávat o adventu ovšem pouze v Českých Budějovicích.

Do předvánočních speciálů se vrhly i menší pivovary. Pivovar Vratislavice nabídne dvě speciální silnější piva Konrád, čtrnáctistupňový světlý ležák a šestnáctistupňové polotmavé pivo, s etiketou s vánočním motivem. Historický pivovar Český Krumlov připravil Vánoční čtrnáctku, spodně kvašené, nepasterizované a nefiltrované polotmavé pivo s 6 procenty alkoholu.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder