Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Kuřecí maso z Brazílie obsahovalo salmonelu

Veterináři nařídili stáhnout z prodeje přes 30 tun kuřecích řízků původem z Brazílie.
Kuřecí maso z Brazílie obsahovalo salmonelu

Státní veterinární správa (SVS) přikázala stáhnout z prodeje dvě zásilky původem z Brazílie, obsahovalo bakterie salmonely. Jednalo se o drůbeží řízky. Na toto nebezpečí upozornil SVS Vojenský veterinární ústav v Hlučíně, který v rámci kontrol masa z Brazílie přítomnost bakterie rodu Salmonella odhalil. Obě zásilky budou po stažení nebezpečných produktů z trhu zlikvidovány nebo vráceny zpět odesílateli. S dovozcem závadné potraviny bude zahájeno správní řízení, v rámci kterého mu hrozí pokuta až do výše 50 milionů korun.

První zásilka zmrazených kuřecích prsou bez kosti je pod názvem SEARA a je o celkové hmotnosti 9,3 tuny. Dodavatelem zahraniční dodávky jsou firmy TWARDZIK CZ z Kunovic a Laris Trading Company sídlící v České republice, které dodávaly dále maso do dalších subjektů, nejčastěji do stravovacích zařízení. Mezi nimi byla i vojenská jídelna, kde se závadné vzorky odebraly. Právě v tomto vojenském zařízení, kam dodávka závadného masa také putovala přišlo na obsah salmonely.


Druhá zásilka mířící do dvou provozů Lesko - Velkooobchod nápojů a firmy BENSTAR byla o celkové hmotnosti 21,2 tun. I v tomto případě závadné maso mířilo dále do zařízení společného stravování.

Podle Státní veterinární správy se do České republiky z Brazílie dovezlo v loňském roce 1163 tun drůbežího masa. Agrární komora ČR proto volá po zákazu dovozu kuřecího masa z Brazílie.

Vyjádření společnosti Laris Trading Company spol. s r.o. zaslané dne 17.5.2017:

Firma LARIS TRADING COMPANY spol. s r.o. odmítá nepravdivé tvrzení zveřejněné v článku Veterináři stahují z trhu 30 tun brazilského kuřecího se salmonelou, kde bylo nepravdivě uvedeno, že od firmy LARIS TRADING COMPANY spol.s r.o další subjekty nakupovaly maso, které obsahovalo salmonelu. Firma LARIS TRADING COMPANY spol. s r.o. neprodala ani neprodává maso se salmonelou.

Firma LARIS TRADING COMPANY spol. s r.o. je vlastníkem mrazírenského areálu v Kladně, kde provozuje pouze logistické a skladové služby dle smluvních vztahů se svými zákazníky. Firma LARIS TRADING COMPANY spol. s r.o. je pod stálým dozorem příslušné státní veterinární správy, jež zásilky smluvních ukladatelů do oběhu uvolňuje.

Firma LARIS TRADING COMPANY spol.s r.o se cítí tímto nepravdivým tvrzením hrubě poškozena. Uveřejnění tohoto nepravdivého tvrzení považuje firma LARIS TRADING COMPANY spol.s r.o za závažný zásah do dobré pověsti a poškození jejího dobrého jména, kterému se firma bude bránit.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder