Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Mezinárodní úspěch českých vín

Moravští vinaři si při své premiérové účasti na prestižní vinařské soutěži Catad´Or World Wine Awards přivezli hned několik ocenění.
Mezinárodní úspěch českých vín

Nejvýznamnější vinařské soutěže v Jižní Americe se za podpory Ministerstva zemědělství zúčastnilo 9 moravských vinařství. Ze Santiaga de Chile se vrátila s cenou za nejlepší rosé, dvěma velkými zlatými a osmi zlatými medailemi. Další velkou zlatou a zlatou medaili získaly také české ovocné pálenky.

Zdárná prezentace našich vín, vzhledem k významu Chile na celkové světové produkci, může vést ke vstupu vín z České republiky (ČR) nejen na tamní trh, ale i do dalších zemí Amerického kontinentu.

V současné době je ČR v produkci vína soběstačná jen z přibližně jedné třetiny, nicméně export na zahraniční trhy lze považovat za velmi kvalitní. V posledních 10 letech vzrostl o cca 76 % (nejvyšší objem jde do sousedních zemí v rámci EU – např. do 58 % Německa či 21 % na Slovensko). Zhruba 90 % exportu ČR činí lahvové víno – vysoce kvalitní i speciality v podobě ledového či slámového vína.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder