Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Ministerstvo zemědělství letos navýšilo podporu potravinových bank

V letošním roce vyčlenilo Ministerstvo zemědělství (MZe) v rámci dotačního programu 63 milionů na pomoc potravinovým bankám. Nyní tuto částku zvýšilo o dalších 11,7 milionu Kč.
Ministerstvo zemědělství letos navýšilo podporu potravinových bank

Každoročně potravinové banky zachrání okolo 5 tisíc tun potravin. „Potravinové banky jsou důležité nejen při zajišťování základních potravin ohroženým skupinám obyvatel, ale výrazně pomohly i s okamžitým přerozdělením potravin ze školních projektů, jako je například Ovoce do škol nebo Mléko do škol. Díky naší dobré spolupráci s nimi se tak i v této nelehké době podařilo zachránit značné množství potravin. Chci provozovatele potravinových bank ujistit, že mají naši podporu. Ostatně o tom svědčí kromě jiného to, že jsme částku určenou pro ně pro letošní rok navýšili téměř o 12 milionů korun,“ prohlásil Miroslav Toman ministr zemědělství.

Současný odhad uvádí, že ze školních potravin se po vypuknutí epidemie podařilo zachránit cca 160 tun ovoce, zeleniny a mléčných produktů. Nejedná se o finální výsledek, neboť potravinové banky je stále ještě přijímají.

Peníze z programu „Podpora činnosti potravinových bank a dalších subjektů s humanitárním zaměření“ (pozn. ten MZe spustilo v roce 2016) mají najít své uplatnění v rámci pokrytí provozních nákladů a zároveň s nimi lze financovat i vybavení potravinových bank či koupi užitkových vozidel sloužících i distribuci potravin.

Finanční prostředky vyplácí Státní zemědělský intervenční fond, který hlásí, že s výdejem podpor již začal.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder