Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Mlékárna Madeta je nucena snížit výrobu

Od 1. července mlékařské a hospodářské družstvo JIH odklonilo část svých dodávek mléka do Německa. Mlékárna Madeta tak denně přichází o 200 tisíc litrů mléka.
Mlékárna Madeta je nucena snížit výrobu

Absence 200 tisíc litrů mléka má za následek nucené snížení výroby. To se dotkne především trvanlivého mléka v litrových krabicích. Již nyní je odstaveno několik cisteren. O oblíbené lipánky a tvarohy se obávat nemusíme. A to i díky rychlé reakci Madety, která si byla schopna obstarat 75 tisíc litrů mléka od jiných dodavatelů (pozn. od firmy Interlacto a farmářů ze střední a jižní Moravy) a o dalších 50 tisících jedná. Mimo omezení výroby je zde i další nepříjemnost v podobě značného nárůstu nákladů na svoz mléka – denně o 50 tisíc Kč. Nicméně společnost slibuje, že výrobky nepodraží a lidé o práci nepřijdou.

Pomoci se snaží také Agrární komora ČR. Její prezident Zdeněk Jandejsek slíbil, že bude apelovat na zástupce okresních a krajských agrárních komor, aby české mléko zůstávalo v Čechách. „Potřebujeme, aby se zpracovávalo tam, kde se tvoří přidaná hodnota, u našich zpracovatelů, to je zásadní“, uvedl. Madeta doufá, že chybějící mléko v plné výši se jí podaří zajistit co nejdříve a od srpna bude moci fungovat plnohodnotně.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder