Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nelegální výrobna masných výrobků na Hodonínsku

Státní veterinární správa prováděla kontroly v řeznictvích v Jihomoravském kraji a její inspektoři objevili nelegální výrobnu masných výrobků na Hodonínsku.
Nelegální výrobna masných výrobků na Hodonínsku

Státní veterinární správa prováděla kontroly v řeznictvích v Jihomoravském kraji a její inspektoři objevili nelegální výrobnu masných výrobků na Hodonínsku.

Na místě inspekce nařídila provozovateli na vlastní náklady zlikvidovat celkem 100 kg masných výrobků. Celých 87 kg bylo zhotoveno přímo v prostorách provozovny, v jejímž zázemí bylo ve vaničkách objeveno neoznačené škvařené vepřové sádlo, dále pak škvarky, vepřové maso naložené v solném láku, balené neoznačené mleté hovězí maso, vepřová střeva na se špejlí a nádoba s 15 litry krve. Provozovatel sám potvrdil, že nalezené masné výrobky byly vytvořeny přímo v provozovně a další měly vzniknout z masa naloženého v solném láku. U zbylých 13 kg masných výrobků pocházejících od jiných dodavatelů nešlo jednoznačně prokázat jejich původ.

Kontrola dále zkoumala prostory bezprostředně navazující na provozovnu a ve dvoře nalezla dvě udírny včetně příslušenství. Přístup do zbylých prostor inspektorům nebyl umožněn.

Provozovna jako taková navíc není zaregistrovaná u krajské veterinární správy. Provozovatel nelegální výrobky dostal v letech 2015 a 2016 za obdobné přestupky pokuty v řádech desítek tisíc korun. Momentálně mu za další porušení platných právních předpisů hrozí sankce až do výše jednoho milionu Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder