Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nestihnou-li vinohradníci osázet vinice, pokuta jim nehrozí

S ohledem na omezení způsobené koronavirovou krizí se Ministerstvo zemědělství (MZe) rozhodlo ulevit provozovatelům vinic, kteří by měli problémy s včasným osázením. Pokud dojde k této situaci, vinohradníci nebudou pokutováni. Navrhovaný postup schválil také Ústřední Kontrolní a zkušební ústav zemědělský (ÚKZÚZ).
Nestihnou-li vinohradníci osázet vinice, pokuta jim nehrozí

Povolení pro opětovnou či novou výsadbu vinné révy má platnost tři roky od udělení. Vinohradníci, kteří jej získali v letech 2017, 2018 a nestihnou vinice osázet, nebudou penalizováni. Výjimka, kterou navrhlo Mze a podpořil ÚKZÚZ, reaguje na aktuální situaci. Část zemědělských prací totiž omezuje nedostatek pracovní síly, finanční potíže a jiná úskalí. Odpadne také administrativa - nebude třeba dokládat důvody pro neosázení, ani o této skutečnosti podávat hlášení.

Uložení pokuty, jejíž maximální výše za zmíněný prohřešek činí až 100 tisíc korun za hektar, by nyní prohloubilo nesnáze a peněžní ztráty vinohradnického sektoru. I ten se stejně jako další odvětví v současné době potýká s problémy.

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder