Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nové jméno Savencia ponesou tři české mlékárny

Od letošního roku budou pod jednotným názvem Savencia vystupovat české mlékárenské podniky, konkrétně Povltavské mlékárny ze Sedlčan, Pribina z Přibyslavi a TPK z Hodonína.
Nové jméno Savencia ponesou tři české mlékárny

Od letošního roku budou pod jednotným názvem Savencia vystupovat české mlékárenské podniky, konkrétně Povltavské mlékárny ze Sedlčan, Pribina z Přibyslavi a TPK z Hodonína. Všechny tři podniky totiž patří do francouzské skupiny Bongrain, která pro všechny zvolila jednotný název. Spotřebitel bude dále na trhu vídat jednotlivé značky pod stejným názvem, jak byl doposud zvyklý.

Společnost uvedla, že ve všech třech závodech se budou jednotlivé druhy produktů vyrábět v nezměněné podobě. Například se jedná o Pribináček, Král sýrů či Lučinu. Za zmínku jistě stojí také to, že součástí skupiny jsou i mlékárny ze Slovenska a najdeme je pod značkou Liptov.

Tímto krokem se postupně změnilo původních pět právnických osob na nově vytvořené dvě. Jedna pro Českou republiku a druhá pro Slovenskou republiku, uvedl zpravodajský portál E15.cz podle slov generálního ředitele pro český a slovenský trh Miroslav Maňásek.

Důvodem rozhodnutí pro tuto změnu je krok k lepší viditelnosti na trhu v mezinárodním obchodu. Bude se jmenovat všude stejně. Zákazník změnu zaznamená pouze na obale výrobku, kde bude u všech potravin vyrobených v Sedlčanech, Hodoníně a Přibyslavi nově uveden jednotný název výrobce.

Francouzská mateřská společnost má téměř stoletou tradici a patří mezi pět největších světových firem v mlékárenské a sýrařské oblasti. Společnost Bongrain na český trh vstoupila už v roce 1993. Za dobu svého podnikání zde už stačila rozšířit svoje impérium a majetkově vstoupit do dalších dvou firem. Firma má v současné době v Česku a na Slovenku kolem 1200 zaměstnanců. Její tržby se pohybují okolo tří miliard korun v Česku, na Slovensku je to o polovinu méně. Své výrobky dodává do 120 zemí světa.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder