Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Pokračování skandálu okolo nebezpečného kojeneckého mléka

V prosinci Státní zemědělská a potravinářská inspekce informovala o stažení kojenecké mléčné výživy Amilk francouzské společnosti Lactalis pro podezření, že obsahuje bakterie způsobující salmonelu. Protože se vyskytly další případy nakažení touto chorobou, došlo ke zpřísnění opatření, aby se minimalizovalo její možné šíření.
Pokračování skandálu okolo nebezpečného kojeneckého mléka

V současné době se z pultů stahuje přes 12 milionů balení výrobků, celkem v třiaosmdesáti zemích. Nově se příkaz vztahuje na veškeré dětské mléko, které bylo vyrobeno v továrně Craon (ve Francii).

Firma již přislíbila odškodnění rodinám, které se staly obětí této aféry. Francouzská vláda tuto iniciativu kvituje, ale zároveň veřejnost ubezpečuje, že hlavní prioritou je zjistit, kdo za celou situaci nese odpovědnost.

Podle serveru BBC bylo zatím nahlášeno 35 případů onemocnění salmonelou ve Francii a jeden případ ve Španělsku. V České republice se na síť lékáren Dr.Max, který u nás byl hlavním prodejcem této značky, obrátily dvě matky, jejichž děti onemocněly salmonelou a předtím užívaly mléko značky Amilk. Přímá souvislost zatím není prokázána. Momentálně jsou vzorky použitého mléka zkoumány v nezávislé certifikované laboratoři a na výsledky se čeká.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder