Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Pozor na rozinky z Íránu, obsahují nepovolenou látku

Státní zemědělská a potravinářská inspekce varuje spotřebitele před konzumací rozinek íránského původu. Laboratorní analýza v nich odhalila nepovolenou látku.
Pozor na rozinky z Íránu, obsahují nepovolenou látku

Konkrétně se jedná o potravinu prodávanou pod názvem „Rozinky“ v balení o hmotnosti 100 g s datem minimální trvanlivosti 30. 10. 2019, šarže L: OB010001019, země původu Írán. Do České republiky byla dovozena firmou Orient Bohemia s.r.o. (Olomouc) a na trh ji uvedl prodejce OŘÍŠEK s.r.o. z Brna – Slatiny.

U odebraného vzorku laboratoř zjistila přítomnost minerálního oleje v koncentraci 86,1 miligramů na kilogram. Ten nelze zařadit mezi potravinářské látky a podle nařízení Evropského parlamentu a Rady o potravinářských přídatných látkách tedy nesmí být v potravinářském výrobku obsažen.

Jestliže tuto šarži vlastníte, rozhodně rozinky nekonzumujte. Vrátit je můžete na provozovnu. Informaci již Česká státní a zemědělská inspekce vložila do evropského systému rychlého varování RASFF a kontrolovanou osobu čeká správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder