Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Přeprava bezmála 160 kg potravin za nevhodných teplotních podmínek

Veterinární inspektoři ze Středočeského kraje ve spolupráci s celníky zastavili vozidlo na dálnici D06 nedaleko Jence v okrese Praha-západ, v němž následně odhalili téměř 160 kg mraženého drůbežího masa a polotovarů přepravovaných v nevyhovujících teplotních podmínkách.
Přeprava bezmála 160 kg potravin za nevhodných teplotních podmínek

Ve vozidle se nacházely následující hluboce mražené potraviny: 96 kg kuřecích prsou, 50 kg kuřecích stehen, 3 kg kuřecích nuget a 10 kg kachního masa. Vzhledem k absenci chladícího zařízení byly teploty daných potravin vyšší, než určil výrobce (uvnitř jádra se teploty pohybovaly od -6 °C do -9 °C namísto potřebných -18 °C).

Vzhledem k tomu, že došlo k významnému přerušení chladírenského řetězce, nešlo danou zásilku považovat dále za bezpečnou (pozn. mj. byly zjištěny nedostatky i s ohledem na značení). Inspektoři proto veškeré rozmrazující se produkty na místě znehodnotili obarvením a nařídili jejich následnou neškodnou likvidaci v asanačním podniku na náklady dopravce. Toho navíc čeká správní řízení, ve kterém mu bude uložena pokuta.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder