Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Sedlčanský hermelín již nebude vyráběn v Sedlčanech

Sedlčanský hermelín již nebude vyráběn v Sedlčanech Společnost Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, výrobce mléčných produktů včetně Sedlčanského hermelínu, se pro zvýšení efektivity rozhodla přestěhovat svou výrobu ze Sedlčan na Příbramsku na Vysočinu. Otázkou také zůstává, zda v názvu zůstane přízvisko „Sedlčanský“.
Sedlčanský hermelín již nebude vyráběn v Sedlčanech

Mlékárna v Sedlčanech započala svou výrobu v padesátých letech minulého století. Mezi její další velmi známé produkty patří sýr Lučina, který na trh uvedla v roce 1981. V současnosti poskytuje zaměstnání zhruba 300 lidem. Kvůli navýšení efektivity se firma po takřka sedmdesáti letech rozhodla přemístit svou výrobu do závodu v Hesově na Havlíčkobrodsku. K ukončení činnosti má docházet postupně a úplné uzavření fabriky je plánováno na květen následujícího roku.

Nezaměstnanost v Sedlčanech je nyní 3,5%. Sýrárna, spolu se strojírnami a nemocnicí, patří k největším zaměstnavatelům. O budoucnosti zaměstnanců jednal starosta města Jiří Burian a ředitelka krajské pobočky úřadu práce v Příbrami Renata Malichová s vedením firmy. Ta přislíbila, že stávajícím zaměstnancům nabídne práci v nově otevřeném výrobním závodě v Hesově či v jejich další pobočce v Hodoníně. Pro ty, kteří se rozhodnou odejít, společnost plánuje vyplatit nadstandardní odstupné. Úřad práce snahu o uplatnění podpoří pomocí nabídky rekvalifikace a výjezdovou jednotkou, která bude mít na starost jednání s lidmi a nabídne jim volné pozice.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder