Senát odsouhlasil dočasné pozastavení EET
V období nouzového stavu a další tři měsíce po jeho ukončení nemusí podnikatelé dodržovat elektronickou evidenci tržeb (EET).

Jedná se o další krok navazující na vládní opatření proti šíření nového druhu koronaviru. Sněmovna jej ve stavu legislativní nouze schválila v úterý, Senát ve středu (pozn. pro hlasovali všichni přítomní).
V praxi tento zákon znamená, že daňový poplatníci, jichž se povinnost týká, nemusí po dobu, kdy je vyhlášen nouzový stav plus v období následujících tří měsíců po jeho ukončení, evidovat své tržby. Odpadají i kontroly ze stran úředníků.


Celníci zajistili 800 kilogramů nelegálního kratomu, v Česku jde o rekordní případ
Moravský vlašák dominoval v Mikulově, získal čtyři ze sedmi šampionských titulů
Inspekce v tržnici Vinamo odhalila značné množství nevyhovujících potravin


