Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Trend potravinových bank

V roce 2017 rozdělily potravinové banky v České republice mezi potřebné souhrnně 2336 tun potravin v hodnotě 128 miliónů korun. Díky tomu se pomoci dostalo zhruba 96 tisícům lidí.
Trend potravinových bank

Česká federace potravinových bank u nás vznikla roku 1994 a v současné době na našem území působí celkem 15 potravinových bank. Ty podporují různé charitativní organizace, azylové domy, domovy pro seniory, aj. Klientů neustále přibývá. Naštěstí se zvedá i množství potravin, které se do potravinářských bank dostane. Například loni činil meziroční nárůst téměř 1000 tun.

Stoupající tendenci by měl podpořit i zákon, který začal platit v letošním roce, jež nařizuje obchodům s výměrou nad 400 metrů čtverečních nabídnout bankách nezávadné potraviny připravené k vyřazení z prodeje. Kromě již zmíněných obchodů, včetně obchodních řetězců, které s potravinovými bankami spolupracují dlouhodobě, podporují potravinovou banku i sami občané. Na podzim probíhá akce pod názvem Národní potravinová sbírka, díky které lidé v loňském roce přispěli 412 tunami potravin a drogistického zboží. Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank, však upozorňuje, že potravin ani tak nebude dostatek a říká: „Nasycenost (potravin pro banky) nedokážu předpokládat. Bůh ví, jestli nastane dříve, než nastane další ekonomická krize, já si to ale nemyslím“.

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder