Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

V porcovně drůbeže našla SVS desítky kilogramů hnijících kostí a kůží

Státní veterinární správa (SVS) odhalila při jedné ze svých kontrol v porcovně drůbežího masa na Plzeňsku několik desítek kilogramů hnijících kuřecí kůží a kostí.
V porcovně drůbeže našla SVS desítky kilogramů hnijících kostí a kůží

Při jedné ze svých kontrol Státní veterinární správa (SVS) zjistila zásadní poručení legislativy v porcovně drůbežího masa v Dýšině na Plzeňsku. V chladírně masa se nacházelo několik desítek kilogramů zapáchajících kuřecí kostí s kůží. Byla tak veterináři nařízena likvidace potravin. Firmě hrozí za porušení veterinárního zákona pokuta až do výše 50 miliónů korun. Ve středu o tom informoval mluvčí SVS Petr Pejchal.


Chladírenské prostory po otevření dveří silně zapáchaly po zkaženém mase. Silně zapáchající kosti o celkové hmotnosti zhruba do 50 kilogramů jevily známky kažení a nacházely se v plastových přepravkách.

V další přepravce se nacházelo odhadem 15 kilogramů kuřecích kůží, které nesly obdobné známky kažení. Jednotlivé boxy se skladovanými zbytky potravin byly označeny štítkem, na kterém byl uveden původ Polsko. Uvedená zásilka podle odhadů byla více než 14 dní po datu spotřeby. Firmě bude ve správním řízení pozastavena činnost.

Firma provozující porcovnu na Plzeňsku do středy dále nedoložila, že nechala zkažené maso a kosti opravdu zlikvidovat, čímž se provozovatel vystavil opětovnému porušení předpisů.


Další bližší informace o stavu zásilky nebyly při kontrole k dispozici, jelikož chyběla přítomnost oprávněné osoby, sdělil Pejchal.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder