Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Varování před nebezpečnou potravinou

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila stáhnout z trhu potravinu kandovaných třešní Fruit Exclusive, jelikož obsahovala nepovolené množství chemického barviva.
Varování před nebezpečnou potravinou

Z obchodních řetězců se musí stáhnout výrobek Fruit Exlusive – kandované třešně ve 100g balení,, jedná se o šarži 6481-G1018 007, pod označením DMT: 01 06 2018, Vyrobeno pro: POEX Velké Meziříčí, a.s., Třebíčská 384, 594 01 Velké Meziříčí, země původu: Nizozemsko, kde Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila zvýšené množství červeného barviva zvané karmín.
Laboratoře v potravině potvrdily přítomnost barviva v koncentraci 517mg/kg, přičemž povolné množství je 200mg/kg. Firma POEX Velké Meziříčí, která je dovozcem výrobku, dopravila do České republiky 10 176 kusů a to do následujících podniků: Kaufland Česká republika, Makro Cash & Carry ČR, Metro Cash & Cary SR, TAMDA FOODS, RATIO a TOMMY FINAL GROUP.
Kontrola získanou informaci o potravině sdílela v evropském systému rychlého varování RASFF a s příslušným podnikem bude vedeno správní řízení o uložení pokuty.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder