Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Varování před nebezpečným francouzským sýrem

Státní veterinární správa (SVS) informovala o skutečnosti, že se v tuzemské tržní síti prodával sýr Morbier z Francie, jež obsahuje bakterie Escherichia coli produkující nebezpečný shigatoxin.
Varování před nebezpečným francouzským sýrem

O závadném sýru se SVS dozvěděla od francouzských dozorových orgánů skrze systém rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF.

Konkrétně se jedná o: MORBIER AOP MAISON Monts et Terroirs francouzského výrobce Route des Terroirs, který v České republice distribuovala firma IMCO spol. s.r.o. z Velkých Přílep. Ke kontaminaci dle výrobce mohlo dojít u všech šarží vyrobených do 11. 10. 2023 (včetně).

Do Čech bylo dodáno 7 bochníků sýra o váze 7 kg/1 kus (tzn. celkem 49 kg nevyhovující potraviny) a mohli jste na něj narazit v malých specializovaných prodejnách v Praze, Plzni a Moravskoslezském kraji.

Větší část výrobku (pozn. 27 kg) se podařilo stáhnout z prodeje a zlikvidovat, avšak minimálně 15 kg již skončilo u spotřebitelů. Ti, kteří daný sýr mají doma, by jej rozhodně neměli konzumovat. Vrátit jej mohou v místě nákupu. U zbylých 7 kg stahování ještě probíhá a není tedy vyloučeno, že se část tohoto množství také prodala.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder