Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Vejce z Polska obsahuji salmonelu, SVS je nařídila stáhnout z trhu

Státní veterinární správa (SVS) nařídila okamžitě stáhnout z prodeje 3,5 milionu kusů vajec z Polska. V Česku se nabízeli tři obchodní řetězce Kaufland, Tesco a Ahold a jedna zpracovatelská firma.
Vejce z Polska obsahuji salmonelu, SVS je nařídila stáhnout z trhu

Veterináři nařídili okamžitě stáhnout z prodeje až 3,5 milionu kusů vajec původem z Polska. Důvodem je možné nebezpečí, vajíčka by mohla obsahovat bakterie salmonelózy. V české republice je nabízel obchodní řetězec Kaufland, Tesco a Ahold a jedna zpracovatelská fima Miloše Minaříka z Opatovic. Veterináři obdrželi informace prostřednictvím systému rychlého varování RASF. Ve středu o tom informoval v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Pejchal.


Vejce s nebezpečím salmonelózy jsou od polského dodavatele Fermy Drobiu Wozniak. "V souvislosti s možným onemocněním od vajec výše uvedeného polského dodavatele informovalo například Nizozemsko, Norsko, Chorvatsko a Velká Brinie.


Podle odhadů veterinářů by mohly mít řetězce dohromady ve svých skladech a v obchodech až 2,67 milionu kusů vajec. Dalších 900.000 kusů jich odebrala zpracovatelská firma pana Minaříka.


Seznam možných závadných šarží s datem minimální trvanlivosti do 22. 10., 25. 10. ,31. 10., 3. 11., 4. 11., 5. 11., 6. 11., 7. 11., 8. 11., 10. 11., 13. 11., 14. 11. a 15. 11. letošního roku.


Vejce výše zmíněných šarží budou po stažení neškodně zlikvidovány. Spotřebitelé, kteří by měli vejce z uvedených šarží doma, veterinární správa doporučuje jejich vrácení v místě prodeje, peníze jim budou vráceny. Vejce by zákazník rozhodně neměl nekonzumovat.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder