Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Vyšší dotace pro program Mléko do škol a na ovoce

Europoslanci podpořili finanční posílení programu, díky němuž školáci dostávají dotované čerstvé ovoce, mléko a mléčné výrobky.
Vyšší dotace pro program Mléko do škol a na ovoce


Europoslanci podpořili finanční posílení programu, díky němuž školáci dostávají dotované čerstvé ovoce, mléko a mléčné výrobky. Příspěvek by měl nově vzrůst v celé Evropské unii o 20 milionů eur na celkových 250 milionů eur (6,8 miliardy korun).

Program zaměřený na dotování zdravějšího stravování do škol má podporu europoslanců. Podle nich je potřeba propagovat správné návyky školáku s ohledem na jejich rostoucí obezitu. Statistiky v EU ukazují, že s nadváhou se potýká na 20 milionů dětí.

V České republice je do programu zapojeno na 600.000 dětí. České mlékárny, které jsou do dotovaného programu Mléko do škol zapojeny, zásobují svými výrobky téměř 3.000 škol. Příspěvky na čerstvé ovoce a zeleninu určené pro školní děti jsou poskytovány od roku 2009.

Oba oblíbené programy fungující v České republice navrhla Evropská komice před 2 lety sloučit. Nyní si získal předběžnou podporu Europarlamentu a jednotlivých členských států.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder