Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Z tržní sítě je stahován mléčný dezert obsahující pesticid

Prostřednictvím rychlého varování RASFF získala Státní veterinární správa (SVS) informaci o přítomnosti stopového množství pesticidu etylenoxidu v přídatné látce (pozn. Flanogen) ve výrobku „Kunín Pohár mléčný dezert 150 g“.
Z tržní sítě je stahován mléčný dezert obsahující pesticid

Etylenoxid patří mezi reaktivní plynné látky s mutagenními a karcinogenními účinky. Žádné množství proto nelze pro člověka považovat za bezpečné a v Evropské unii není povolený. „Etylenoxid se v některých třetích zemích používá pro regulaci zrání, a to je pravděpodobně důvodem, že se jeho malé množství objevilo v přídatné látce Flanogenu, která se dostala na unijní trh a byla následně použita pří výrobě dotčeného mléčného výrobku,“ uvedl mluvčí SVS Petr Vorlíček.

Do oběhu se dostalo 385 tisíc problematických kusů daného produktu v různých příchutích (pozn. čokoláda, jahoda, borůvka a meruňka), jež nesou následující data spotřeby: 21. 7. 2021, 22. 7. 2021, 23. 7. 2021, 27. 7. 2021, 28. 7. 2021 a 29. 7. 2021. Výrobce, společnost Lactalis CZ, s.r.o., sám začal s jeho stahováním z prodeje a SVS činnost dozoruje.

Pokud výše zmíněné mléčné výrobky vlastníte, vyvarujte se jejich konzumace. Vrátit je můžete v místě nákupu a kupní cenu lze nárokovat i bez předložení pokladního dokladu.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder