Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Zákon o prodejní době v maloobchodě v nouzovém stavu neplatí

Jinými slovy – pokud bude v České republice platit o Velikonočním pondělí nouzový stav, obchody s potravinami o rozloze více než 200 metrů čtverečních mohou zůstat otevřené. Za daných podmínek se na ně zákaz prodeje o státním svátku nevztahuje.
Zákon o prodejní době v maloobchodě v nouzovém stavu neplatí

České obchodní inspekci přišla řada dotazů od prodejců potravin týkajících se provozu o Velikonočním pondělí. Odpověď závisí na platnosti nouzového stavu. „Zákon o prodejní době v maloobchodě totiž počítá právě s touto výjimkou, a tedy například i velké prodejny potravin s prodejní plochou nad 200 metrů čtverečních by mohly prodávat bez omezení,“ uvedl tiskový mluvčí inspekce Jiří Fröhlich.

Pozitivní postoj k možnosti otevřených prodejen vyjádřil mluvčí obchodního řetězce Albert Jiří Mareček. Ten se domnívá, že budou-li si moci spotřebitelé nakoupit každý den v týdnu, zabrání to případným frontám. „A naši lidé dostanou sváteční příplatek, o tuto práci určitě bude velký zájem,“ dokončil myšlenku.

Prodloužení nouzového stavu do 30. dubna letošního roku musí schválit Sněmovna. Projednání je na programu zítra (tj. v úterý 7. 4. 2020).

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder