Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Znojemské vinobraní zrušeno, lidé však mohou navštívit Vinařské tripy

Tradiční Znojemské historické vinobraní, jež se mělo uskutečnit od 11. do 13. září, bylo kvůli opatřením v rámci COVID-19 zrušeno. Namísto toho vznikla akce Vinařské tripy, která zájemcům nabídne víkend vinařských radovánek a otevřených sklepů.
Znojemské vinobraní zrušeno, lidé však mohou navštívit Vinařské tripy

Vinobraní patří ve Znojmě k vrcholům sezóny a sjíždějí se na něj desetitisíce turistů. Přestože se letošní ročník vlivem koronavirových opatření nemůže konat, lidé o zábavu nepřijdou. Znojemská Beseda ve spolupráci s místními vinaři přichystala alternativu v podobě Vinařských tripů, kde si návštěvníci užijí degustaci vín při živé hudbě, komentované prohlídky vinařství i nákup burčáku a dalšího občerstvení. „Otevřené sklepy a degustace nabídnou vinaři například z Hnanic a Šatova, Vrbovce nebo Chvalovic, chybět nebude ani Znovín Znojmo,“ uvedl František Koudela ředitel Znojemské Besedy. Šaldorfské sklepy si jako zpestření připravily degustační soutěž v určování vinných odrůd, jejíž vítěz získá plný trakař šaldorfských vín.

Vinobraní představuje oslavu úrody a sklizně vinné révy. „Počasí, které je letos typické střídáním studených a teplých dnů a nocí, předurčuje, že letošní vína budou příjemně aromatická. To se týká především například Sauvignonu, Tramínu červeného a všech muškátových odrůd,“ láká milovníky vína Pavel Vajčner předseda představenstva Znovínu Znojmo.

Organizátoři věří, že vzhledem k rozsahu Vinařských tripů, nebude docházet ke shromažďování velkého počtu osob na jednom místě.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder