Zásah celníků na Vysočině odhalil tunu závadného masa

Vozidlo řídil čínský občan, zároveň majitel firmy se sídlem v Maďarsku, jíž patřilo vozidlo i převážené zboží. Produkty nakoupil v Praze a mířil s nimi do Vídně, z dodacího listu však nebylo zřejmé, co přesně převáží.
Po nahlédnutí do nákladového prostoru vyšlo najevo, že dodávka převáží mražené maso bez potřebného chlazení. U části zásilky byly patrné známky částečného rozmrazení a barevných změn. Z důvodu nevhodné manipulace a možného ohrožení zdraví spotřebitelů bylo vozidlo s nákladem zadrženo a na místo byla přivolána Státní veterinární správa ČR.
Veterinární inspektoři posoudili podmínky přepravy i stav zboží a zjistili, že část zásilky postrádá označení. Potvrdili, že maso bylo určeno pro potravinářský provoz, zároveň ale konstatovali, že je nevhodné ke konzumaci. Proto ho na místě znehodnotili obarvením a nařídili neškodnou likvidaci v asanačním podniku na náklady kontrolované osoby.


Mražená žabí stehýnka nevyhověla kvůli reziduím antibiotik
Téměř každý šestý prodejce na trzích nevyhověl při kontrole
Inspektoři odhalili závady při téměř každé třetí kontrole jídelen


