Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Téma Kontroly státních orgánů

Články na IQSL.cz

Konec kontrol vajec a vaječných výrobků na přítomnost fipronilu

K 25. dubnu 2018 končí mimořádná veterinární opatření ohledně vajec a vaječných produktů, které se před uvedením na trh musely podrobit testování na přítomnost nepovoleného pesticidu fipronil.

Padla doposud nejvyšší pokuta za porušení zákona o významné tržní síle

Výsledky kontrol ovoce a zeleniny

Celkem bylo provedeno 569 kontrol. Z toho 485 u stánkařů, 40 u prvovýrobců, 23 v maloobchodních prodejnách, 15 ve velkoobchodních skladech a 6 u ostatních subjektů.

Nedostatečná hygiena při nákupu nebalených potravin

Zástupci Svazu obchodu a cestovního ruchu a Sdružení českých spotřebitelů se ve čtvrtek na tiskové konferenci věnovali problematice dodržování hygieny při prodeji nebalených potravin. Kritika se snesla nejen na prodejce ale zároveň i na zákazníky.

Výsledky kontrol spojené se zavedením EET

Úřady provedly přes 55 tisíc kontrol a objevili přes 12 tisíc prohřešků

V nelegálním skladu se našlo zmrazené maso a rybí produkty

Nelegálně provozovaný sklad zmrazeného masa a rybích produktů byl odhalen tento týden ve středu.

SVS vrátila zpět do Polska tuny masa

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s Celní správou České republiky nařídila vrátit do Polska osm tun mraženého drůbežího masa, které bylo určené k přípravě kebabu.

Inspekce uzavřela tři provozovny v pražské Sapě

Při kontrole čtyř provozoven společného stravování v areálu tržnice SAPA v pražské Libušské ulici narazili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Praha na zásadní nedodržování hygienických požadavků.

Myší trus a ohlodané krabice. SZPI na místě uzavřela prodejnu Lidl

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uzavřeli ve čtvrtek provozovnu řetězce Lidl v Lorencově aleji v Lanškrouně.

Zanedbaný obchod s potravinami byl uzavřen

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v rámci koordinované kontroly ve spolupráci s dalšími dozorovými orgány na místě uzavřela obchod s prodejem potravin.

Myší trus, plísně, SZPI uzavřela nelegální výrobnu tofu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Policií objevila nelegální velkovýrobnu tofu. Výrobky si zákazníci mohli koupit zejména v libušské na tržnici Sapa.

Kuřecí maso z Polska obsahovalo zakázané látky

Kuřecí maso původem z Polska obsahovalo zakázané látky zadržující vodu. Nabízené bylo zákazníkům na Kroměřížsku, kteří byli klamáni, jelikož si domů místo masa donášeli také vodu. V úterý o tom informovala Státní veterinární správa.

Zákazník našel úlomek jehly v masném výrobku. Případ vyšetřuje SVS

Na základě podnětu od zákazníka řeší Státní veterinární správa (SVS) ve velmi malém odstupu po sobě už druhý případ nálezu injekční jehly v masném výrobku.

Špína a plíseň, SZPI uzavřela vloni na místě 144 provozoven

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) může díky pravomoci od loňského ledna kontrolovat provozovny společného stravování. Během té doby objevila stovky nedostatků, z toho ve 144 případech musela kvůli závažným prohřeškům provozovny uzavřít.

Včelpo po aféře s antibiotiky v medu má novou dozorčí radu

Po aféře s antibiotiky v medu zvolila valná hromada společnosti Včelpo novou dozorčí radu podniku, která se skládá z členů předsednictva Českého svazu včelařů, jež podnik vlastní. Po jednání to sdělila předsedkyně svazu Jarmila Machová.

Sýr vydávaný za Eidam stahují veterináři z trhu, celkem 16,5 tuny

Kvůli falešnému eidamu nařídila Státní veterinární správa (SVS) stáhnout na 16,5 tuny produktu, který byl prodávaný jako sýr. V pátek o tom informoval mluvčí SVS Petr Pejchal.

Nebezpečné bezlepkové směsi inspekce stahuje z trhu. Jsou jedovaté

Celkem devět různých druhů bezlepkové čirokové mouky a čirokových kaší od firmy Adveni okamžitě začala stahovat z trhu Státní zemědělská inspekce (SZPI). Testy ukázaly, že obsahuje nebezpečné alkaloidy.

Externí zdroje

2.8.2016SZPI intenzivně kontroluje dovoz a zpracování máku v ČR20.7.2016SVS začíná zveřejňovat na svých stránkách výsledky kontrol v útulcích15.7.2016Mimořádná kontrola ve výkupnách medu odhalila i neregistrovanou provozovnu13.5.2016Ministerstvo zemědělství odstartovalo sérii testů potravin zaměřených na kvalitu.28.4.2016SVS vrátila zpět do Polska zásilku masa kvůli nedostatkům ve značení a dokladech27.4.2016SZPI uzavřela prodej potravin na čerpací stanici MOL13.4.2016Od počátku roku SZPI uzavřela 76 provozoven12.4.2016SZPI v rámci koordinované kontroly s dalšími dozorovými orgány uzavřela provozovnu s množstvím porušení právních předpisů8.4.2016SZPI uzavřela nelegální výrobnu tofu prodávaného v pražské tržnici SAPA23.3.2016Společná kontrola Státní veterinární správy s Policií ČR odhalila opětovný prodej masa neznámého původu v tržnici SAPA17.3.2016Státní veterinární správa uložila v loňském roce pokuty za 25,6 mil. Kč29.2.2016Hygienici v loňském roce zkontrolovali 23 066 stravovacích zařízení29.2.2016Společná kontrola Státní veterinární správy s Policií ČR odhalila nelegální prodej živočišných produktů neznámého původu29.2.2016Řada restaurací i letos ohrožuje zdraví spotřebitelů26.2.2016Státní veterinární správa udělila Včelpu pokutu 1,2 milionu Kč18.2.2016Kontroly SZPI 2015: každá třetí restaurace chybovala4.2.2016Šunky nejvyšší jakosti musely prokázat svou kvalitu29.1.2016Kontrola čajů a tabáku do vodních dýmek v čajovnách22.1.2016O výsledcích společné kontroly s Celní správou ČR22.1.2016O výsledcích společné kontroly s Celní správou ČR22.1.2016Inspekce nevpustila na trh přes 18 tun arašídů z Číny18.1.2016Kontroly vánočních kaprů zjistily závadu u pěti procent prodejců12.1.2016Pražská pivnice U Zlatého tygra opakovaně čepovala pod míru29.12.2015Letošní rok lze v oblasti veterinárního dozoru hodnotit jako úspěšný23.12.2015Letošní burčáková sezóna přinesla méně falšovaných vzorků23.12.2015Letošní burčáková sezóna přinesla méně falšovaných vzorků18.12.2015O nepoučitelném prodejci sádla a škvarků z jižních Čech16.12.2015Více než dvě třetiny provozovatelů nápojových automatů při prodeji klamou7.12.2015SZPI přikročila k uzavření dalších čtyřiceti hospod, restaurací a ostatních provozoven

Dotazy v online poradně

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder