Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Téma Kontroly státních orgánů

Články na IQSL.cz

Obchodní řetězec Kaufland prodával šizený kečup polského původu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce objevila falšovaný kečup prodávaný v obchodním řetězci Kaufland. Oproti informaci deklarované na etiketě bylo při jeho výrobě použito o více než 30% méně hlavní suroviny – rajčat.

Na Turnovsku obchodník nelegálně prodával vepřové maso

Státní veterinární správa zasahovala v Libereckém kraji. Poprvé zakusila zákonnou možnost provést veterinární kontrolu kontrolním nákupem. Podařilo se jí zajistit nelegálně prodávané vepřové maso.

Při náhodné kontrole zabavili celníci přes 1600 litrů vína

Poblíž Velkých Pavlovic zadrželi celníci 1638 litrů tichého vína. Muž, který jej ve své dodávce převážel, neměl potřebné doklady.

Inspekce na trh nevpustila dodávku 50kg sušených chilli papriček

Státní zemědělská a potravinářská inspekce ve spolupráci s Celní správou v Praze – Uhříněvsi zadržela zásilku sušených chilli papriček z Indie. Akce proběhla na základě kontrol potravin dovážených ze zemí, jež nejsou součástí Evropské unie.

Na základě častých prohřešků plánuje Ministerstvo zemědělství zavést kontroly potravin dovážených z Polska

V minulém týdnu jednal v Bruselu český ministr zemědělství Miroslav Toman se svým polským protějškem Janem Krzysztofem Ardanowskim ohledně nekvalitních potravin, které se na náš trh dostaly právě z Polska.

Konec kontrol vajec a vaječných výrobků na přítomnost fipronilu

K 25. dubnu 2018 končí mimořádná veterinární opatření ohledně vajec a vaječných produktů, které se před uvedením na trh musely podrobit testování na přítomnost nepovoleného pesticidu fipronil.

Padla doposud nejvyšší pokuta za porušení zákona o významné tržní síle

Výsledky kontrol ovoce a zeleniny

Celkem bylo provedeno 569 kontrol. Z toho 485 u stánkařů, 40 u prvovýrobců, 23 v maloobchodních prodejnách, 15 ve velkoobchodních skladech a 6 u ostatních subjektů.

Nedostatečná hygiena při nákupu nebalených potravin

Zástupci Svazu obchodu a cestovního ruchu a Sdružení českých spotřebitelů se ve čtvrtek na tiskové konferenci věnovali problematice dodržování hygieny při prodeji nebalených potravin. Kritika se snesla nejen na prodejce ale zároveň i na zákazníky.

Výsledky kontrol spojené se zavedením EET

Úřady provedly přes 55 tisíc kontrol a objevili přes 12 tisíc prohřešků

V nelegálním skladu se našlo zmrazené maso a rybí produkty

Nelegálně provozovaný sklad zmrazeného masa a rybích produktů byl odhalen tento týden ve středu.

SVS vrátila zpět do Polska tuny masa

Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s Celní správou České republiky nařídila vrátit do Polska osm tun mraženého drůbežího masa, které bylo určené k přípravě kebabu.

Inspekce uzavřela tři provozovny v pražské Sapě

Při kontrole čtyř provozoven společného stravování v areálu tržnice SAPA v pražské Libušské ulici narazili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Krajským ředitelstvím policie Praha na zásadní nedodržování hygienických požadavků.

Myší trus a ohlodané krabice. SZPI na místě uzavřela prodejnu Lidl

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) uzavřeli ve čtvrtek provozovnu řetězce Lidl v Lorencově aleji v Lanškrouně.

Zanedbaný obchod s potravinami byl uzavřen

Státní zemědělská a potravinářská inspekce v rámci koordinované kontroly ve spolupráci s dalšími dozorovými orgány na místě uzavřela obchod s prodejem potravin.

Myší trus, plísně, SZPI uzavřela nelegální výrobnu tofu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) ve spolupráci s Policií objevila nelegální velkovýrobnu tofu. Výrobky si zákazníci mohli koupit zejména v libušské na tržnici Sapa.

Kuřecí maso z Polska obsahovalo zakázané látky

Kuřecí maso původem z Polska obsahovalo zakázané látky zadržující vodu. Nabízené bylo zákazníkům na Kroměřížsku, kteří byli klamáni, jelikož si domů místo masa donášeli také vodu. V úterý o tom informovala Státní veterinární správa.

Zákazník našel úlomek jehly v masném výrobku. Případ vyšetřuje SVS

Na základě podnětu od zákazníka řeší Státní veterinární správa (SVS) ve velmi malém odstupu po sobě už druhý případ nálezu injekční jehly v masném výrobku.

Špína a plíseň, SZPI uzavřela vloni na místě 144 provozoven

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) může díky pravomoci od loňského ledna kontrolovat provozovny společného stravování. Během té doby objevila stovky nedostatků, z toho ve 144 případech musela kvůli závažným prohřeškům provozovny uzavřít.

Včelpo po aféře s antibiotiky v medu má novou dozorčí radu

Po aféře s antibiotiky v medu zvolila valná hromada společnosti Včelpo novou dozorčí radu podniku, která se skládá z členů předsednictva Českého svazu včelařů, jež podnik vlastní. Po jednání to sdělila předsedkyně svazu Jarmila Machová.

Sýr vydávaný za Eidam stahují veterináři z trhu, celkem 16,5 tuny

Kvůli falešnému eidamu nařídila Státní veterinární správa (SVS) stáhnout na 16,5 tuny produktu, který byl prodávaný jako sýr. V pátek o tom informoval mluvčí SVS Petr Pejchal.

Nebezpečné bezlepkové směsi inspekce stahuje z trhu. Jsou jedovaté

Celkem devět různých druhů bezlepkové čirokové mouky a čirokových kaší od firmy Adveni okamžitě začala stahovat z trhu Státní zemědělská inspekce (SZPI). Testy ukázaly, že obsahuje nebezpečné alkaloidy.

Externí zdroje

2.8.2016SZPI intenzivně kontroluje dovoz a zpracování máku v ČR20.7.2016SVS začíná zveřejňovat na svých stránkách výsledky kontrol v útulcích15.7.2016Mimořádná kontrola ve výkupnách medu odhalila i neregistrovanou provozovnu13.5.2016Ministerstvo zemědělství odstartovalo sérii testů potravin zaměřených na kvalitu.28.4.2016SVS vrátila zpět do Polska zásilku masa kvůli nedostatkům ve značení a dokladech27.4.2016SZPI uzavřela prodej potravin na čerpací stanici MOL13.4.2016Od počátku roku SZPI uzavřela 76 provozoven12.4.2016SZPI v rámci koordinované kontroly s dalšími dozorovými orgány uzavřela provozovnu s množstvím porušení právních předpisů8.4.2016SZPI uzavřela nelegální výrobnu tofu prodávaného v pražské tržnici SAPA23.3.2016Společná kontrola Státní veterinární správy s Policií ČR odhalila opětovný prodej masa neznámého původu v tržnici SAPA17.3.2016Státní veterinární správa uložila v loňském roce pokuty za 25,6 mil. Kč29.2.2016Hygienici v loňském roce zkontrolovali 23 066 stravovacích zařízení29.2.2016Společná kontrola Státní veterinární správy s Policií ČR odhalila nelegální prodej živočišných produktů neznámého původu29.2.2016Řada restaurací i letos ohrožuje zdraví spotřebitelů26.2.2016Státní veterinární správa udělila Včelpu pokutu 1,2 milionu Kč18.2.2016Kontroly SZPI 2015: každá třetí restaurace chybovala4.2.2016Šunky nejvyšší jakosti musely prokázat svou kvalitu29.1.2016Kontrola čajů a tabáku do vodních dýmek v čajovnách22.1.2016O výsledcích společné kontroly s Celní správou ČR22.1.2016O výsledcích společné kontroly s Celní správou ČR22.1.2016Inspekce nevpustila na trh přes 18 tun arašídů z Číny18.1.2016Kontroly vánočních kaprů zjistily závadu u pěti procent prodejců12.1.2016Pražská pivnice U Zlatého tygra opakovaně čepovala pod míru29.12.2015Letošní rok lze v oblasti veterinárního dozoru hodnotit jako úspěšný23.12.2015Letošní burčáková sezóna přinesla méně falšovaných vzorků23.12.2015Letošní burčáková sezóna přinesla méně falšovaných vzorků18.12.2015O nepoučitelném prodejci sádla a škvarků z jižních Čech16.12.2015Více než dvě třetiny provozovatelů nápojových automatů při prodeji klamou7.12.2015SZPI přikročila k uzavření dalších čtyřiceti hospod, restaurací a ostatních provozoven

Dotazy v online poradně

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder