Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Aktuální informace SVS k ptačí chřipce

Aktuální informace Státní veterinární správy ke dni 3. 3. 2017.
Aktuální informace SVS k ptačí chřipce

V Chebu v části Klesti a v nedaleké obci Poustka na Chebsku byla v zemědělském objektu zaměřeném na chov drůbeže utracena zvířata. Jednalo se celkem o 33 tisíc kusů drůbeže.
Tento akt je evidován k 2. březnu tohoto roku.


Nově vzniklá ohniska ptačí chřipky H5 byla potvrzena na Chebsku v Karlovarském kraji. Jedná se o dva komerční objekty specializující se na chov drůbeže, které patří stejnému podnikatelskému subjektu. Chovatel se zaměřil na chov kachen a brojlerů. V prvním i druhém hospodářském objektu došlo k náhlému úhynu zhruba u jedné desetiny z chovaných kachen a více než čtvrtina ze zhruba 400 chovaných krůt. Zbývající drůbež bude muset být ve spolupráci s hasiči a pracovníky SVS utracena.

V této lokalitě bude vymezeno uzavřené pásmo, které zasáhne i okrajové území sousedního Německa. Nová nařízení pro uzavřená pásma budou v nejbližší době uveřejněna.


U volně žijících ptáků byla doposud potvrzena ptačí chřipka H5N8 celkem u 52 kusů z pokrytého území 13 krajů v České republice. V České republice je aktuálně 37 ohnisek ptačí chřipky, z toho tři v Karlovarském kraji. K datu 24. února bylo evidováno celkem 32 ohnisek ptačí chřipky.
Veškeré další informace ohledně prevence před ptačí chřipkou a vyhlášených ohnisek najdou malochovatelé na stránkách Státní veterinární správy.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder