Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Aktuální nasazení potravinových bank

V posledních dvou týdnech, kdy platí stav nouze, potravinové banky na území České republiky zachránily a přerozdaly skoro 330 tun potravin. Ty pomohly lidem v nouzi, zejména seniorům a rodičům samoživitelům, v rámci různých sociálních služeb i v karanténou uzavřených oblastech.
Aktuální nasazení potravinových bank

„Jsem rád, že se naše dobrá spolupráce s potravinovými bankami osvědčila i v této nelehké době a podařilo se zachránit značné množství potravin. Chci jejich provozovatele ujistit, že jejich činnost má naši podporu,“ prohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman. Současně dodal, že si cení práce a obrovského nasazení zaměstnanců bank i dobrovolníků. Obrat ve skladech se totiž oproti běžnému stavu zdvojnásobil!

Mimořádné dary bankám poskytla většina řetězců. Tesco uvolnilo potraviny v hodnotě 4,5 milionu. Albert přispěl sedmi tisíci porcemi jídla určených pro samoživitele, přičemž plánuje další závozy v příštích čtyřech týdnech. Lidl daroval 4,5 tuny potravin, Kaufland 25 tun. A pomoci se chystá také Penny. „Nyní jednáme o tom, jakých potravin a produktů se nedostává, aby naše pomoc byla co nejvíce cílená,“ uvedl za společnost Penny Tomáš Kubík. Celých 80 tun ovoce a mléčných výrobků potravinové banky získali díky spolupráci s Ministerstvem zemědělství, které pomáhalo při koordinaci odběru zásob z uzavřených škol. Další nabídky přichází i z řad výrobců potravin.

Distribuci nyní zajišťují nejen neziskové organizace, zapojily se také obce a záchranné složky v regionech.

„Za toto rychlé gesto solidarity velmi děkujeme,“ zaznělo od ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové. Současná ochranná opatření proti koronaviru totiž vedla ke zrušení jarní části každoroční Sbírky potravin.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder