Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Česká vína opětovně prokázala svou kvalitu

Titul šampiona mezi bílými víny si v letošním ročníku mezinárodní soutěže Concours Modial de Bruxelles odnesl Ryzlink vlašský 2018 Reserva, pozdní sběr B\V vinařství z Ratíškovic na Hodonínsku. Další tuzemská vína pak byla oceněna dvěma velkými zlatými, sedmi zlatými a 23 stříbrnými medailemi.
Česká vína opětovně prokázala svou kvalitu

Poprvé se mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles konala v roce 1994 v Bruselu, kde sídlila dalších několik let. Od roku 2006 přešla na putovní formu a odehrává se v různých významných vinařských regionech v rámci Evropy (pozn. loni ji hostilo Brno).

Letos vinaři putovali do hlavního města Lucemburska. Sešlo se zde více než 10 tisíc vín ze 46 zemí, mezi nimi 141 vín od 26 českých vinařů, popř. vinařství.

B\V vinařství stejně jako loni získalo prestižní titul šampiona bílých vín (pozn. v loňském roce se to podařilo s Hibernalem 2015, výběr z hroznů). Navíc si odneslo další tři zlaté a tři stříbrné medaile. „Je to pro nás velmi výjimečné období. Když jsme v loňském roce vyhráli kategorii bílých vín, bylo to pro nás neskutečné. Byl to v zásadě tak velký úspěch, že nás ani ve snu nenapadlo, že by se mohl někdy opakovat, natož že bychom stejnou kategorii obhájili i v následujícím roce," prohlásil výkonný ředitel B\V vinařství Vlastimil Valenta.

Z velké zlaté medaile se díky Tramínu červenému 2017, výběr z cibéb těší také Znovín Znojmo. Dvě zlatá ocenění získalo vinařství Volařík a po jednom kousku Vinofol a Zámecké vinařství Bzenec. Mezi stříbrné medailisty se řadí např. vinařství Salabka.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder