Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Další falšované mléčné výrobky z dovozu

Na nedostatečné množství sušiny a jogurty s českou vlaječkou, ale vyrobené v Německu narazila při svých kontrolách zaměřených na mléčný segment Státní zemědělská potravinářská inspekce (SZPI).
Další falšované mléčné výrobky z dovozu

Státní zemědělská potravinářská inspekce (SZPI) se zaměřila na kontrolu v segmentu mléčných výrobků z dovozu, jelikož zde v poslední době narážela na četná pochybení. Laboratorní výsledky prokázaly nižší obsah hlavních složek daného výrobku, jako je mléčná sušiny v jogurtu a sýru. Problémové potraviny spotřebitele dále klamaly informací o obsahu tuku, ve srovnání s informací uvedenou na obalu.

Šizených potravin v segmentu mléčných výrobků s původem mimo ČR zaznamenala SZPI v minulém roce celkem 122 případů. V letošním roce je to již 4x více, konkrétně 472 případů.

Aktuálně SZPI upozorňuje na tavený sýr Cheesy Singles with Cheddar německého výrobce Bonifaz Kohler s minimální trvanlivostí do 19. 06. 2016, šarží L6048C31. Výrobek měl na obalu 49 % sušiny, ve skutečnosti to bylo 47,27 %.

Druhým výrobkem byla Mozzarella Galbani di latte di Bufala Mini italského výrobce s datem použitelnosti do 18. 6. 2016 a šarží L 6N 141. Po laboratorní analýze byl obsah sušiny 36,45 % oproti výrobcem deklarovaným 40,5%. Dále pak byl naměřen vyšší obsah tuku, 65,93% oproti uvedeným 52%. Potravina byla zakoupena v síti Aholdu.


S kontrolovanými osobami zahájí SZPI správní řízení o uložení pokuty a nadále bude důsledkem negativních výsledků v kontrolách mléčného segmentu pokračovat.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder