Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Další masné výrobky s menším obsahem masa v řádu desítek procent

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) pokračuje ohledně obsahu masa s kontrolami masných výrobků na trhu. V dalších dvou masných výrobcích byl výrazně nižší podíl masa, než bylo uvedeno na obalu. Jedná se o dovozové potraviny z Německa a Polska.
Další masné výrobky s menším obsahem masa v řádu desítek procent

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) opakovaně zjišťuje na trhu masné výrobky s klamavým údajem ohledně obsahu masa. Na základě těchto kontrol odhalila další dva masné výrobky ze zahraničí s nižším podílem masa. Obsah podílu masa oproti informaci na obalu, respektive falšovanou jinou složkou se odchylka pohybovala až o několik desítek procent méně.

Jedná se o Coquette Hovězí guláš v balení 500 gramů prodávaný v obchodním řetězci Lidl a párky prodávané v supermarketech Tesco.

Hovězí guláš s označením data minimální trvanlivosti do 9. 7. 2018, šarží L 517090 a výrobcem Dreistern-Konserven GmbH & Co, KG uvedl na obalu 80% hovězího masa. Po laboratorním rozboru se ukázala přítomnost masa v hodnotě 52,3%. Touto skutečností došlo ke klamání spotřebitele, načež SZPI nařídila stáhnutí výrobku z prodeje a prodejcem zahájila správní řízení o udělení pokuty.

Druhá potravina MINIPÁREČKY CLASSIC, pod značkou Henryk Kania v balení 170 g původem z Polska, šarží: 104132071 měla na obalu uvedeno 93% vepřového maso z kýty. Po laboratorním rozboru se ukázala přítomnost masa v hodnotě 78,2%. Nevyhovující vzorek SZPI odebrala v supermarketu Tesco.

Vzhledem k opakovaným zjištěním falšování u masných výrobků bude inspekce v kontrolách tohoto segmentu pokračovat, uvedl v tiskové zprávě mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder