Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Dětské šampusy neobsahují ovoce, jsou plné cukru a éček. Odhalil test MF DNES

Láhve dětského sektu rodiče nakupují při slavnostních příležitostech i malým dětem. Jak zjistil test MF DNES, láhve obsahují zejména nevhodné konzervanty, barviva a podíl ovocné složky je minimální. Podrobeno testu bylo celkem dvanáct vzorků.
Dětské šampusy neobsahují ovoce, jsou plné cukru a éček. Odhalil test MF DNES

Výsledky byly bohužel alarmující a sekty lze shrnout následovně: přeslazené, s regulátory kyselosti, minimálním podílem ovocné složky a, krom jediné výjimky, konzervované. Jediné pozitivum, které lze uvést je, že neobsahovaly žádné nepovolené látky. Přesto je na místě varovat spotřebitele, že některé obsažené látky, i když se běžně používají, nejsou vhodné pro alergiky či děti s atopickým ekzémem.

Při jeho nákupu by měl nakupující dbát zvýšené opatrnosti a zajímat se o to, co vlastně kupuje, neboť většina šumivých nápojů obsahuje látky,které jsou sice povoleny, ale mohou
být nevhodné pro alergiky nebo děti s atopickým ekzémem.

Nejlépe hodnoceným výrobkem v kategorii dětských šampusů se stal Avengers Assemble Party Drink, který obsahoval největší podíl ovocné složky. Naopak nejhůře dopadl Cool Party Drink Tropic s podílem ovocné složky pouhých pět procent, nevynikal ani přirozenou barvou.

Výrobky se hodnotily především podle podílu zastoupené ovocné složky, dále podle množství a charakteru vlastností éček a v neposlední řadě množství cukru. V komisi také zasedaly děti od šesti do třinácti let, které šumivé nápoje posuzovaly podle štiplavosti bublinek či obalu láhve.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder