Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Díky delegaci SVS se mohou vyvážet mléčné výrobky z ČR do Kolumbie

Státní veterinární správa (SVS) úspěšně dokončila proces ohledně pokračování vývozu mléčných produktů z ČR do Kolumbie, poté co tento stát zavedl nová pravidla ohledně dovozu živočišných produktů pocházející ze zemí EU.
Díky delegaci SVS se mohou vyvážet mléčné výrobky z ČR do Kolumbie

Státní veterinární správa (SVS) úspěšně dokončila schvalovací proces, který má umožnit další pokračování vývozu mléčných výrobků z tuzemska do Kolumbie, jelikož tento stát zavedl nová pravidla pro dovoz potravin živočišného původu pocházející ze zemí EU.

Zájem o vývoz této komodity do této země není malý, celkem 17 českých výrobců. Někteří tuzemští výrobci již mají s vývozem do Kolumbie delší zkušenosti, a to na základě dřívější registrace. V prvním pololetí letošního roku takto vyvezli 800 tun mléčných produktů.

V minulém týdnu informovala delegace Evropské unie v Kolumbii Státní veterinární správu o tom, že kolumbijský dozorový orgán INVIMA (Instituto Nacional de Vigilancia de Medicamentos y Alimentos) dokončil s úspěchem vyhodnocení obsáhlého dotazníku.

Ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád předal během červnové pracovní návštěvy v Kolumbii představitelům kolumbijským dozorovým orgánům zmíněný dotazník. Po České republice se vyžadovalo zejména doložení podrobných informací ohledně úředních kontrol probíhajících v ČR.

„Schválení dotazníku je klíčovým předpokladem pro jednodušší registraci nových, respektive opětovnou registraci již vyvážejících podniků“, zmínil Semerád.“

Zástupci SVS i nadále budou usnadňovat vývoz živočišné produkce z ČR do třetích zemí, ovšem některá jednání jsou dlouholetého charakteru.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder