Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Doplněk stravy s obsahem hliníku

V rámci pravidelných kontrol Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila další nebezpečný výrobek, tentokrát v segmentu doplňku stravy.
Doplněk stravy s obsahem hliníku

Nyní se Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zaměřila na kontrolu doplňků stravy, které jsou k dostání na českém trhu. Nevyhovujícím výrobkem se stal CHINDELE´S MINERALIEN s datem minimální spotřeby do 10. června roku 2021. Výrobce produktu je rakouská společnost ROBERT SCHINDELE GESMBH z Gansbachu.


U doplnku stravy s názvem CHINDELE´S MINERALIEN byla laboratorní analýzou potvrzena ve výrobku přítomnost hliníku v koncentraci 15 760 miligramů (mg) na 1 kg suché hmoty. Tato hladina v přepočtu na dané dávkování výrobcem překračuje stanovenou denní dávku pro hliník. Spotřebitel tedy překročí tolerovatelnou hladinu hliníku, pokud by doplněk užíval podle návodu uvedeném na obalu.

Na základě vyhodnocení rizika byl doplněk stravy označen za škodlivý pro zdraví podle čl. 14 nařízení (ES) č.178/2002 a dodavatel Kamenné zdraví na Praze 6 musí neprodleně předmětnou šarži výrobku stáhnout.

Hliník je ve velkém množství pro lidský organizmus skutečně nebezpečný. Podle vedoucího studie Christophera Exleyho z Keelské univerzity může obsah hliníku v lidském těle zanechávat usazeniny v mozku, které pak vedou k zdravotním problémům, jako je Alzheimerova choroba.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder