Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

IKEA stahuje z trhu šest čokoládových výrobků

IKEA informuje zákazníky, že stahuje z prodeje šest čokoládových výrobků. Na obalu nebyly vyznačeny alergeny. Výrobky obsahují lískové oříšky a mandle a nejsou tak vhodné pro citlivé nebo osoby trpící alergií na tyto suroviny.
IKEA stahuje z trhu šest čokoládových výrobků

Švédský nábytkářský řetězec IKEA informuje zákazníky, že z prodeje stahuje šest čokoládových výrobků, jelikož nejsou vhodné pro osoby alergické na lískové oříšky či
mandle. Tyto alergeny nebyly vyznačeny na obalu, a proto je IKEA stahuje z prodeje.
Informovala o tom mluvčí české pobočky Zdeňka Pecková.

Ukončen byl prodej čokolády s příchutí brusinek CHOKLAD LINGON & BLÅBÄR 180 g, mléčné čokolády s lískovými oříšky CHOKLAD NÖT UTZ 100 g, mléčné čokolády CHOKLAD LJUS UTZ 100 g, mléčné čokolády s karamelem GODIS CHOKLADKROKANT 450 g, oplatek s čokoládou GODIS CHOKLADRÅN 168 g a čokoládovo-karamelové pomazánky CHOKLADKROKANT BREDBAR 400 g.

Čokoládové výrobky jsou stahovány ze všech řetězců na trhu a se všemi daty minimální trvanlivosti, uvedla dále mluvčí. Nábytkářský koncern již stahoval koncem června z prodeje dvě čokolády.

Výše uvedené čokolády nejsou zdravotně závadné a může je konzumovat každý, kdo netrpí alergií na oříšky a nebo na ně není citliví. Firma také uvedla, že doposud neobdržela žádné zdravotní hlášení o alergické reakci po konzumaci těchto čokolád.

Zákaznici ovšem mohou výrobky vrátit na jakoukoliv pobočku obchodního domu IKEA a peníze jim budou vráceny v plné výši. V případě získání více informací, můžete volat na telefonní číslo 234567890 nebo v oddělení služeb zákazníků.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder