Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspekce zachytila králičí maso obsahující salmonelu

Státní veterinární správa (SVS) pozastavila 21 tun mražených králičích hřbetů a stehen z Číny. U jedné šarže dané zásilky byl potvrzen obsah salmonely a rezistentní kmen enterobakterií (ESBL). Informaci o nevyhovující potravině vložily do systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASSF) německé dozorové orgány poté, co výsledek jejich šetření dopadl pozitivně s ohledem na Salmonellu Enteritidis.
Inspekce zachytila králičí maso obsahující salmonelu

Konkrétně se jedná o Mražené králičí hřbety bez kosti, šarže: 4219230218, s datem minimální trvanlivosti značeném ve formátu: 18/02/2025, o hmotnosti 3 220 kg, kde jako dodavatel vystupuje společnost QINGDAO KANGDA FOODSTUFFS co. LTD. z Číny. Příjemcem v České republice byla firma Ryby – Drůbež Jan Špilar z Plzně.

Celou výše specifikovanou šarži inspekce zadržela a nedostala se ke konečným spotřebitelům. Využití najde při výrobě tepelně opracovaných masných výrobků, díky čemuž dojde k odstranění potenciálního rizika pro zdraví konzumentů. Zacházení s masem i výroba masných produktů proběhne pod veterinárním dohledem.

Zásilka zahrnovala dalších 6 šarží králičího masa o celkové váze téměř 18 tun. Protože se jednalo o maso stejného výrobce přepravované v tomtéž kontejneru, bylo také toto maso prozatím pozastaveno. Inspektoři z něj odeberou úřední vzorky ke kontrole a až po potvrzení zdravotní nezávadnosti umožní jeho uvolnění do tržní sítě.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder