Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspekce zjistila vážné prohřešky při prodeji potravin v brněnské tržnici Vinamo

Pracovnice Státní veterinární správy během kontroly asijské tržnice Vinamo v Olomoucké ulici v Brně odhalily hned několik závažných přestupků – prodej potravin, které se v České republice prodávat nesmí; prodej potravin neznámého původu i prodej uzenin z vlastní nelegální výrobny.
Inspekce zjistila vážné prohřešky při prodeji potravin v brněnské tržnici Vinamo

V jedné prodejně SVS objevila v mrazicím samoobslužném boxu 4 balení mražených larev bource morušového, které v rámci celé Evropské unie není povoleno prodávat k lidské spotřebě.

V jiné prodejně se v chladícím boxu nacházela plastová přepravka s cca 20 uvařenými ptačími těly (pozn. i s hlavou). Druh ptáků se již nepodařilo identifikovat, podle prodavače šlo o křepelky. Prodejce navíc nebyl schopen doložit doklady o původu potraviny. Veterinární inspektorky v téže prodejně našly také 8 kg chlazených klobás bez příslušné dokumentace. U klobás se nakonec prodávající přiznal, že pochází z jeho vlastní nelegální domácí výroby.

Veškeré výše zmíněné potraviny SVS na místě znehodnotila obarvením a nařídila jejich následnou likvidaci v asanačním podniku na náklady dotčených provozovatelů. Ti si ze správního řízení mohou „odnést“ pokutu až 50 milionů Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder