Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspektoři odhalili nelegální výrobnu v tržnici SAPA

Pracovníci Státní veterinární správy společně s Policií ČR provedli další kontrolní akci v pražské tržnici SAPA. Objevili zde nelegální výrobnu a v ní téměř půl tuny potravin živočišného původu.
Inspektoři odhalili nelegální výrobnu v tržnici SAPA

Veterináři nacházeli nepřímé důkazy o existenci nelegální provozovny již několik týdnů. Nakonec se jejich podezření potvrdilo. V provozu, který není pro danou činnost schválen, se zpracovávalo maso a další živočišné produkty.

Potraviny ve výrobně nebyly ochráněny před kontaminací z vnějšího okolí, chybělo jim značení a provozovatel k většině z nich nebyl schopen předložit doklady o jejich původu. Výrobna navíc vykazovala známky nedostatečného úklidu a sanitace.

V den kontroly se v ní nacházelo 468 kg živočišných produktů (pozn. vepřové, hovězí a drůbeží maso; vepřové vnitřnosti, krev a produkty rybolovu).

Inspektoři potenciálně nebezpečné potraviny na místě znehodnotili obarvením a nařídili jejich následnou neškodnou likvidaci na náklady provozovatele. Toho nyní čeká správní řízení, ve kterém mu hrozí pokuta až 1 milion Kč.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder