Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Jasmínový čaj z Číny obsahoval nebezpečné pesticidy

Státní potravinářská a zemědělská inspekce spolu s Celním úřadem Praha-Ruzyně odhalila dodávku čaje z Číny, jež obsahoval nadlimitní množství čtyř druhů pesticidů. Na vnitřní trh Evropské unie se díky jejich zásahu zásilka nedostane.
Jasmínový čaj z Číny obsahoval nebezpečné pesticidy

Přímo v celním prostoru odebrali inspektoři vzorky potraviny Imperial Grade Jasmine Pearls, jasmínového čaje z Číny, která nesla označení „Certified Organic“. Laboratorní testy prokázaly překročení limitního množství rovnou čtyř typů pesticidů. Konkrétně se jednalo o fipronil, zjištěná hodnota 0,023 miligramů na kilogram (maximální povolené množství 0,005 ml/kg); hexaflumuron v množství 0,03 miligramů na kilogram (limit 0,01 mg/kg); pyridaben 0,12 miligramů na kilogram (limitní množství 0,05 mg/kg) a tolfenpyrad, jehož hodnota dosahovala 0,45 miligramů na kilogram (povolený limit 0,01 mg/kg).

Čaj z Číny dovážela společnost Wang Hong Yao, Yunnan Sourcing, Kunming Park, Phase II, Panlong District, KUNMING, Yunnan a příjemcem v České republice se měl stát provozovatel Martin Špimr z Prahy. Vzhledem k výsledkům analýzy Státní zemědělská a potravinářská inspekce zamezila vpuštění zásilky do oběhu vnitřního trhu a spotřebitelé tak byli ušetřeni ohrožení na zdraví.

 

 

 

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder