Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Listerie v krůtí šunce

Státní veterinární správa (SVS) přikázala stáhnout z prodeje krůtí šunku od výrobce LE&CO – Ing. Jiří Lenc, s.r.o. Laboratoř v ní odhalila bakterie Listeria monocytogenes. Šunka byla pod dvěma různými obchodními názvy nabízena v prodejnách obchodních řetězců Tesco a Globus.
Listerie v krůtí šunce

V Tescu jste ji mohli najít pod názvem „Krutí šunka se sníženým obsahem soli 100 g“, v Globusu se jmenovala „Krůtí prsní šunka se špetkou soli“. Ostatní údaje zůstaly totožné, tedy: výrobce LE&CO – Ing. Jiří Lenc, s.r.o. (CZ 21940398); číslo šarže 25260224 a datum spotřeby 31. 3. 2024. Nevyhovující šarže čítala 97,8 kg. Celá pak putovala do logistických center Tesco (93 kg) a Globus (4,8 kg) a následně se dostala do prodejen zmíněných řetězů po celé České republice. Spotřebitelé, kteří ji mají doma, by ji neměli jíst. Vrátit ji lze v místě nákupu.

Krajská veterinární správa pozastavila výrobu produktu a uvalila zákaz jeho uvádění na trh. Výrobce dále musí provést mimořádnou sanitaci technologického zařízení a otestovat další šarži výrobku. V případě negativního zjištění mu bude následně umožněno pokračovat ve výrobě.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder