Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Na český trh se dostaly tuny vepřového od neregistrovaného výrobce z Británie

Celkem 20 tun vepřového kolene se dostalo na český trh v průběhu roku od britského výrobce, který však nebyl ve Velké Británii registrován a schválen. V důsledku toho musí být maso vráceno, jelikož může být potenciálně nebezpečné.
Na český trh se dostaly tuny vepřového od neregistrovaného výrobce z Británie

Od začátku roku se na český trh dostalo celkem 20 tun vepřového masa od neregistrovaného výrobce z Velké Británie. Zmražené maso distribuovala firma Bidvest, která přijala zboží v dobré víře a podle Státní veterinární správy (SVS) nenese za dovoz nezkontrolovaného zboží žádnou odpovědnost. Protože maso nebylo pod dozorem tamních veterinárních orgánů a tudíž může být potenciálně nebezpečné, odběratelé musí maso vrátit distributorovi.

Veterináři se o případu dozvěděli prostřednictvím systému rychlého varování RASFF. Podle šetření v rámci interního systému sledovatelnosti společnosti Bidvest dorazilo do skladů společnosti v Kralupech nad Vltavou a Velkém Meziříčí 20 tun suroviny. Výrobek je je označen etiketou „Vepřové koleno na gril hluboce zmrazené D. V“ a „Vepřové koleno zadní SK hluboce zmrazené“. Zboží se již nenachází v těchto skladech, jelikož bylo distribuováno odběratelům.

Vzhledem k tomu, že maso má být spotřebováno do roku 2017, může se ještě nacházet u některých odběratelů na skladě. Pakliže někdo z odběratelů zjistí, že maso má na skladě, je povinen ho vrátit distributorovi.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder