Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Na jihu Čech vzniká on-line mapa regionálních produktů

Projekt Regionální agrární komory Jihočeského kraje má za úkol propojit dodavatele a odběratele jihočeských potravin a tím zvýšit využití lokálních potravin.
Na jihu Čech vzniká on-line mapa regionálních produktů

Komora chce poukázat na podniky, jež fungují skrze výdejní okénko nebo jídlo rozváží. V současné době oslovuje zájemce. Podle odhadů bych jich mohla být více než stovka.

„Doufám, že to bude uživatelsky vstřícné on-line prostředí, taková tržnice, kde by se měli potkávat zájemci o nákup nebo dodávku kvalitních regionálních potravin, jak z řad zemědělských prvovýrobců, tak prodejen ze dvora, z malých kamenných prodejen, regionálních pekařů, masen i smíšených farmářských obchůdků,“ uvedla ředitelka jihočeské agrární komory Hana Šťastná.

Mapa momentálně běží v pilotním provozu. Měla by pomoci dostat místní potraviny do školních a nemocničních jídelen, které upřednostňují produkty z regionu. Dále zde zájemci najdou přehled jihočeských gastronomických provozů, jež shání či preferují jihočeské a české recepty. „Na mapě bude minimálně sto výrobců potravin,“ doplňuje ředitelka.

Počítá se také s tím, že mapa bude obsahovat odkaz na přehled agroturistických zařízení a blog či kalendář akcí.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder