Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Na základě častých prohřešků plánuje Ministerstvo zemědělství zavést kontroly potravin dovážených z Polska

V minulém týdnu jednal v Bruselu český ministr zemědělství Miroslav Toman se svým polským protějškem Janem Krzysztofem Ardanowskim ohledně nekvalitních potravin, které se na náš trh dostaly právě z Polska.
Na základě častých prohřešků plánuje Ministerstvo zemědělství zavést kontroly potravin dovážených z Polska

„Někteří výrobci potravin nedělají Polsku dobré jméno. Nedávno například naši inspektoři zachytili polská jablka s překročeným limitem pesticidů nebo šizené masové konzervy. Musíme to řešit a jsem připravený věnovat se takovým případům individuálně a probrat je s polským ministrem. Pokud se některý výrobce dopustí podobného prohřešku opakovaně, zakážeme mu dovoz do České republiky,“ vyjádřil se k tématu ministr Toman. Takto razantní řešení však legislativa nepovoluje. Ministerstvo má proto v plánu pověřit inspektory Státní zemědělské a potravinářské inspekce a Státní veterinární správy kontrolou všech šarží potravin od problematických dovozců. V případě, že objeví závadu, budou moci zakázat dovoz celé šarže.

Polský ministr zemědělství a rozvoje venkova Jan Krzysztof Ardanowski uznává, že problémy daného rázu se tu a tam vyskytnou a sám má v plánu situaci řešit, aby zvýšil kvalitu, potažmo renomé, polských potravin. Jedním z prvních kroků bude najít a potrestat viníky.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder