Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nealkoholické destiláty míří do Čech

Firma W/O začala s dovozem nealkoholických destilátů do České republiky. Jedná se o whisky, giny a rumy, které k nám míří z Velké Británie, Německa či Austrálie. Nově si tak v baru budete moci dopřát koktejl chuťově připomínající alkoholickou variantu, který ve skutečnosti žádný alkohol neobsahuje.
Nealkoholické destiláty míří do Čech

Celosvětovým trendem posledních let je nepít alkohol, ať už ze zdravotních důvodů nebo jako součást zlepšení celkového životního stylu. K omezení pití alkoholu u nás vybízí například i právě probíhající kampaň Suchej únor.

Aktuálně existuje okolo 70 až 80 výrobců nealkoholických destilátů. Ty se mimo klasické destilace (pozn. rozdělování těkavé a netěkavé složky kapaliny) vyrábí také parní destilací, mezi jejíž výrobní procesy patří i macerace bylin či koření. Podle mínění Jana Jelínka ze společnosti W/O mají nealkoholické destiláty špičkovou kvalitu. Ceny těchto destilátů jsou přitom obdobné jako u alkoholu. „V cenách pro retail se pohybujeme zhruba od 450 korun do 800 korun – je to cenově úplně stejné jako kvalitní alkohol“, dodává.

Oblibu nepití podle zástupců firmy dokazuje i další skutečnost: „Když přijdete do jakéhokoliv top baru na světe, tak je pravidlo, že mají nealkoholickou kartu.“ Krom barů by se tyto nápoje měly objevit i v nabídce jednoho z našich největších internetových prodejců Rohlík.cz.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder