Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nebezpečný doplněk stravy musí okamžitě pryč z tržní sítě

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila neprodlené stažení doplňku stravy Brawn Nutrition TREN. Laboratorní analýza v něm prokázala přítomnost steroidů.
Nebezpečný doplněk stravy musí okamžitě pryč z tržní sítě

Závadnou šarži produktu Brawn Nutrition TREN,  dietary supplement, 90 caps  (90 kapslí v balení), s datem minimální trvanlivosti: Exp 01.22, jejímž dodavatelem je firma JS Supplements Jadwiga Szwed z Polska, odebrali inspektoři skrze e-shop www.prohormony-sarms.cz.

Rozbor akreditované laboratoře odhalil v kapslích nepovolenou látku 4,9-estradien-3,17-dion (pozn. tzv. Dienedion), jež se řadí k syntetickým, anabolicko-androgenním steroidů a to v nezanedbatelném množství 28 606 miligramů na kilogram. Doplněk stravy proto nelze povařovat za bezpečný a prodejce jej musí okamžitě stáhnout z distribuce a o zjištěných skutečnostech informovat své odběratele.

SZPI sdílela informaci prostřednictvím evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF a všechny spotřebitele, kteří již předmětnou šarži doplňku stravy vlastní, nabádá, aby ji nekonzumovali. Kontrolovanou osobu čeká správní řízení o uložení sankce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder