Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Nepovolené použití glutamátu sodného

Veterináři z Krajské veterinární správy Státní veterinární správy ze Středočeského kraje objevili používání nepovolené přídatné látky do masného polotovaru.
Nepovolené použití glutamátu sodného

V mrazírenském skladu v Jenči objevili veterináři z Krajské veterinární správy Státní veterinární správy pro Středočeský kraj používání nepovoleného aditiva do masného polotovaru. Zaměstnanci do masného polotovaru přimíchávali glutamát sodný, který je také označován E621 s cílem zvýraznit chuť daného výrobku. Tímto se společnost dopouštěla porušení nařízení EP a R (ES) č. 1333/2008. Informovala o tom Státní veterinární správy (SVS).

Jednalo se o masný polotovar v celkové hmotnosti 4965 kg pro přípravu kuřecího kebabu. Zásilka původem z Polska pocházela z výrobního závodu PL 30240602. Při kontrole v místě určení byla celá zásilka provozovateli o hmotnosti 4965 pozastavena, zároveň bylo nařízeno zvolit některé z opatření uvedených v § 30, odst. 2, písm. b) veterinárního zákona.

Státní veterinární správy zkontroluje okolo pět tisíc podniků zabývajícím se zpracováváním produktů živočišného původu. Kontrolám také podléhají maloobchody, kterých bylo kontrolováno v podobném množství. Druhým rokem mohou také kontrolovat restaurace a jídelny.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder