Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Inspektoři objevili dva falšované výrobky ve dvou řetězcích

Výsledkem četných kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce je nyní falšovaná Mozzarella Galbani prodávaná v řetězcích Albert a sýr Cheesy Singles with Cheddar zakoupený v síti Billa.
Inspektoři objevili dva falšované výrobky ve dvou řetězcích

Inspektoři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce zjistili po laboratorní analýze nižší obsah mléčné sušiny oproti informaci uvedené na obalu ve výrobku Mozzarella Galbani, kterou bylo možné zakoupit v prodejní síti Ahold.

Výsledky laboratorní analýzy ukázaly nižší obsah hodnotné složky, jakou je mléčná sušina, která zásadním způsobem utváří kvalitu výrobku. Zákazník výrobku byl dále klamán informací o obsahu tuku, uvedla inspekce na svém webu.

Falšovaným výrobkem v řetězci Billa byl sýr Cheesy Singles with Cheddar vyrobený v Německu v hmotnosti 200 g, s minimální trvanlivostí do 19. 6. 2016 a šarží L6048C31. Mléčné sušiny po laboratorní analýze obsahoval 47,27 procenta oproti uváděných 49 procent.

Dalším problematickým mléčným výrobkem byl italský produkt Mozzarella Galbani di latte di Bufala Mini s datem použitelnosti do 18. 6. 2016 a šarží L 6N 141zakoupený v síti Albert provozované společností Ahold. Výrobce na obalu výrobku uvedl 40,5 procent mléčné sušiny, ve skutečnosti po analýze měl 36,45 procent mléčné sušiny. Obsah tuku byl naopak vyšší, konkrétně 65,93 procenta oproti uvedeným 52 procent.

Výrobky byly staženy z prodeje a oba řetězce se svým zákazníkům omlouvají. Podle vyjádření za tuto vinu nese jednoznačně výrobce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder