Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Obchodní řetězec Makro plní svá předsevzetí v boji proti plastům

Od července v prodejnách velkoobchodu Makro nenajdete klasické igelitky. Nově si na svůj nákup můžete pořídit tašku vyrobenou z recyklovaných PET lahví nebo jej odnést v kartonové krabici, která je zdarma k dispozici u každé pokladny. A tím novinky nekončí.
Obchodní řetězec Makro plní svá předsevzetí v boji proti plastům

Makro se, stejně jako většina ostatních obchodních řetězců působících na našem trhu, přidalo do boje proti jednorázovým plastům. Zavázalo se k omezení jejich spotřeby do roku 2020.

S plněním svých slibů začalo právě výše zmíněným ukončením prodeje jednorázových odnosných tašek. Místo nich nabízí tašky z recyklovaných PET lahví. Ty jsou pratelné, mají nosnost 15 kg a vyrábí se ve dvou velikostech. Další šetrnou alternativu pak představují papírové krabice. „Toto řešení je výrazně ohleduplnější, jelikož zákazníka nic nestojí a krabice je možno znovu využít,“ uvádí manažerka komunikace společnosti Romana Nýdrle.

Tím však jeho snahy nekončí. Sortiment plastových podtácků nahradily talíře lisované z otrub. Vyrábí je polská firma Biotrem, jsou jedlé a jeden vyjde na 7 Kč. Poslední novinkou, kterou řetězec plánuje uvést do chodu ještě během letošního roku, se mají stát látkové sáčky, jež poslouží při nákupu ovoce, zeleniny a kusového pečiva.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder