Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Pitná voda v Brně jen po převaření

Brněnské vodárny a kanalizace z důvodu překročení výskytu bakterií s mezní hodnotou v pitné vodě vydaly upozornění, že voda je pitná pouze po převaření.
Pitná voda v Brně jen po převaření

Jako preventivní opatření podle posledních měření kohoutkové vody vyhlásily brněnské vodárny s okamžitou platností až do odvolání, že voda je pitná pouze po převaření. Tento problém zasáhl celkem čtyřiačtyřicet obcí, a to včetně velkého města Brna, které kohoutkovou vodu odebírají od brněnských vodáren.

Po konzultaci s Krajsou hygienickou stanicí se rozhodly brněnské vodárny a kanalizace po posledním rozboru vodu kohoutkové vody pro přítomnost bakterií ve vodě vydat upozornění, že voda je pitná pouze po převaření. Nejedná se podle slov vedoucí z Odboru hygieny obecné a komunální jihomoravské hygienické stanice Jany Derkové o žádný havarijní stav a lidem nebezpečí nehrozí.

Brněnské vodovody a kanalizace intenzivně pracují na odstranění problému, jako preventivní opatření zvýšily dávku dezinfekčního činidla dávkovaného do pitné vody. Zároveň zahájily proplachování hlavních vodovodů, což může způsobit krátkodobé zakalení vody.

Hlavní příčinou nepatrného překročení mikrobiálních bakterií je vyšší teplota dodávané studené vody, čímž klesla dezinfekční účinnost běžného zabezpečení v pitné vodě.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder