Nezávislý informační portál o bezpečnosti a kvalitě potravin
Novinka - iQSL nyní i jako aplikace zdarma do Vašeho telefonu Stáhnout na Google Play Stáhnout na AppStore

Plně recyklovatelné obaly v Tescu

V roce 2019 přišel obchodní řetězec Tesco se závazkem, že do roku 2025 bude obaly vlastních produktů vyrábět z plně recyklovatelných materiálů. V první fázi, letos v dubnu, došlo ke změně u 200 výrobků určených pro domácnost (pozn. prací prostředky, úklidové přípravky aj.), nyní Tesco uvádí druhou vlnu a 100 % recyklovatelné obaly zavedlo u veškerých svých produktů z kategorie těstovin a rýže.
Plně recyklovatelné obaly v Tescu

Spotřebitelé v prodejnách zmíněného řetězce nakoupí více než 4,25 milionů kusů těstovin a rýže. V současné době zde v tomto sortimentu naleznete 90 druhů produktů v plně recyklovatelných obalech. „Jelikož jsou těstoviny a rýže jednou z nejčastějších položek každodenního nákupu českých domácností, nabízet tyto Tesco produkty ve 100 % recyklovatelných obalech je dalším významným příspěvkem na naší cestě k udržitelnější spotřebě a výrobě,“ uvedla generální ředitelka Tesca v České republice Katarína Navrátilová. Jedná se jak o primární obaly, tzn. ve kterých danou potravinu kupuje zákazník, tak také ty sekundární, jež chrání výrobky při distribuci.

Nové obaly jsou zhotoveny z materiálů umožňujících jejich třídění do běžných třídících popelnic a nemusí tak končit na skládce.

Zdroje informací

Novinky zdarma

Zdarma newsletter s novinkami každý týden do Vašeho emailu

Obaly a značení Etiketomat Biofinder